BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Bajka dla dzieci - Smocze Przygody - Bożena Czarnota 

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

 

Bajka dla dzieci - Smocze Przygody - Bożena Czarnota 

 

 

Dzień dobry kochani, dziś przychodzę do was z recenzją książki „Smocze przygody” autorstwa Bożeny Czarnoty. 😊

 

To kolejna wspaniała książka, tym razem napisana prozą rymowaną. Bożena Czarnota ma już na swoim koncie książki takie jak:-Kocur i czarownica,-Kramik z wierszami na dziecięcą nutę,-Cztery psoty na dwa koty,Jeśli jeszcze nie czytaliście koniecznie musicie nadrobić te tytułu a książki znajdziecie na naszej stronie https://i-pisarz.pl/ksiazki2Ale wracając do Smoczych przygód, gdy w końcu powróciła wiosna, piękna pogoda oraz przyjemne promienie słońca. Znalazłam czas na zatracenie się w lekturze nowej książki. W cieniu starych drzew, uraczona śpiewem ptaków weszłam do świata smoka Józinka, smoczycy Zenka i smoka Aureliusza. Ach smoki! Kto ich nie kocha? 😊W większości książek napotykamy się raczej na antagonistyczne postacie tych stworzenie, ale nie tutaj… choć pani Jadzia spod siódemki, miała głosik cienki 😊 W Smoczych przygodach nie zabraknie humoru zgrabnie połączonego z ważnym przekazem dla najmłodszych, ukoronowaniem są natomiast ilustrację pani Iwony Vedral, które przyciągają wzrok i zapadają w pamięć.

 

Szata graficzna bardzo dobrze współgra z historiami, jako autorka widzę, że Pani Bożena zaplanowała każdą stronę z należytą pieczołowitością i z myślą o czytelniku. Książka jest dopracowana w każdym calu, to 52 stron historii pisanej prozą rymowaną, urozmaiconą kolorowymi ilustracjami i zakończoną kolorowanką. Doceniam taki szczegół, gdyż mały czytelnik pod koniec lektury może jeszcze na chwilę zostać w świecie smoka Józinka, smoczycy Zenka i smoka Aureliusza, właśnie dzięki tej kolorowance. Wspaniały pomysł. 

 

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska