BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins.

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins.

 

 

To pierwszy tom trylogii Suzanne Collins z której twórczością spotkałam się po raz pierwszy i na pewno sięgnę jeszcze nie raz po jej pióro autorki. Wpierw pragnę zaznaczyć, iż tytuł czyta się bardzo lekko, opisy są rozbudowane dzięki czemu czytelnik może zobrazować w całości opisaną scenę. Książka choć przedstawia fikcyjną fabułę i świat napisana jest w dość realistyczny sposób. Opisując Panem, czyli świat/państwo, które pojawiło się po upadku Ameryki Północnej.

 

Co roku w tym Państwie organizowane są głodowe igrzyska, które mają wszystkim przypominać jaka kara grozi za bunt, który siedemdziesiąt lat temu podniósł dystrykty trzynasty, który w następstwie został zrównany z ziemią. W głodowych igrzyskach biorą udział dwoje wybranych z pozostałych dwunastu dystryktów – trybuci. Wybierani oni są za pomocą losowania i tutaj zaczyna się historia naszej bohaterki Katniss, która zgłasza się, aby ratować własną siostrę.

 

Uczyniła to, gdyż z 24 osób przeżyć może tylko jedna. Książka napisana została w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu czyta się ją bardzo pryz mnie i szybko przynajmniej pierwszą część. Uważam, że ten tytuł spodoba się zarówno dorosłym jak i młodzież.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska