BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Księżniczka mafii – autorstwa Marisa Merico

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Księżniczka mafii – autorstwa Marisa Merico

 

 

 

Czy gdybyście mieli spisać swoje życie na kartach a potem podzielić się nim z innymi, czy opisalibyście wszystko? Nawet sytuację, które mogą wpędzić was w kłopoty?

Przychodzę dziś do was z recenzją jednej z moich ulubionych biografii, która porusza prawdziwe historie mafii, włoskich rodzin oraz mrocznych interesów, o których mówił cały świat. To kryminał oparty na faktach opowiedziany przez prawdziwą księżniczkę.

 

Księżniczka mafii jest biografią Marisy Merico czyli córki Emilio Di Giovine, czyli jednego z włoskich ojcowych chrzestnych oraz Angielki. Opowiada nam o swojej przeszłości i nie tylko swojej, gdyż poznajemy również historię jej ojca i matki. Marisa od dziecka podziwiała swojego ojca a sposób w jaki go opisuje sprawia, że i my zachwycamy się tą postacią. Mama naszej bohaterki starła się chronić ją przed „rodziną”, niestety bezskutecznie. Marisa była tak omamiona obrazem potężnego ojca, iż wkrótce sama dołączy do jego mrocznego świata. Brutalność, siła i wielkie pieniądze olśnią ją. W tej drodze bezprawia towarzyszyć będzie jej również babcia, która swego czasu trzymała na krótkiej smyczy policję czy urzędników. Poznamy również romantyczną historię, którą przeżyła bohaterka. Niestety za wszystko co w swoim życiu zrobiła, musiała i zapłacić.

 

Tak jak mówiłam wcześniej jest to biografia opowiadająca o prawdziwych wydarzeniach w rodzinie mafijnej, poznamy tutaj wiele nieznanych informacji o mafii, mnie samą zszokowało wykorzystywanie dzieci od najmłodszych lat w tym brutalnym świecie.

Książka jest bardzo intersująca, wciąga od pierwszych stron i kieruję czytelnika w stronę jaką wskazuje autorka. Według mnie historia jest doskonale przedstawiona. Czytelników pragnących poszerzyć wiedze na temat mafii lub szukających świetnego kryminału opartego na faktach z czystym sumieniem odsyłam do tej pozycji.

 

Serdecznie polecam.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska