BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Opowieść Wigilijna autorstwa Charles’a  Dickens ‘a

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Opowieść Wigilijna autorstwa Charles’a  Dickens ‘a

 

 

Jest to ponadczasowa, klasyczna powieść, która niesie ze sobą przesłanie, które imać może się każdego z nas.

Powieść przedstawia nam Scrooge’a bogatego, lecz podstarzałego, samotnego mężczyznę. Zapewne wyobrażacie sobie teraz obraz kochającego dziadka, który zawsze ugości was w domu ciepłą herbatą i ciastem własnej roboty? Nic bardziej mylnego! Scrooge to wredny, marudny, osądzający skąpy bohater tej powieści. Mogłoby się zdawać, że poza pracą i gromadzeniem fortuny nic już w jego życiu się nie zmieni, gdyż wpadł w błędne koło. Zaślepiony wręcz obsesyjnie jedynie złotym blaskiem pieniądza.

A jednak autor postanowił napisać losy Scrooge’ a inaczej.

W święta Bożego narodzenia naszego protagonistę nawiedzają trzy duchy:

-przeszłości;

-teraźniejszości;

-przyszłości;

Każdy duch zabiera bohatera w podróż, która ma za zadanie obudzić go z pustego życia wypełnionego jedynie próżnością. Projekcie, które rzucają go w czasie wpływają rzeczywiście na jego punkt widzenia i tłumiąc blask pieniądza na tyle, że Scrooge ’e już podczas nawiedzenia drugiego ducha postanawia poprawę. Każda wizyta to ogromne emocje, spojrzenie na świat i ludzi go otaczających z innej perspektywy. Jednak dopiero ostatnia wizja daje mu obraz kim był i co pozostawił po sobie.

Czy był to rzeczywiście sen? A może naprawdę duchy nawiedziły naszego bohatera? Jeśli tak, ilu z nas powinny odwiedzić takie duszki? Jak wiele osób potrzebuje przemiany, która może zmienić jego życie? Dickens ukrył w powieści nie tylko jedno przesłanie i lekcje, które na pewno znajdziecie, jeśli nie za pierwszym razem to na pewno czytając ją po raz kolejny.

Minęło wiele lat a ja wciąż wraca w okresie świątecznym do tej książki 😊 Wiecie, dlaczego? Ponieważ ma w siebie zawarte przesłanie, że to nie majętności się liczą a drugi człowiek. Nie ma w naszym życiu cenniejszego daru od bliskiego, który nas kocha i jest z nami mimo przeciwności losu.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska