BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Percy Jackson. Morze potworów– autorstwa Ricka Riordana

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Percy Jackson. Morze potworów– autorstwa Ricka Riordana

 

 

Dziś przychodzę do was z drugim tomem przygód Percego, czyli Morzem potworów autorstwa Ricka Ricordana.

Pamiętacie historii o synu Posejdona – Percym Jacksonie, poznaliśmy go w Złodzieju pioruna, wkradł się on do naszych serc i zaprosił do świata Bogów greckich. A teraz przychodzi do nas z ciągiem dalszym swojej opowieści. Na początek powiem, że akcja jest znacznie bardziej wartka niż w pierwszej części a większa część historii opowiada tak naprawdę o jednej wyprawie. Książka zaczyna się snem Percego, który ukazuje mu niebezpieczeństwo jakie czyha na jego przyjaciel Grovera. I jest to sen wręcz wróżbici. Na Percego i jego przyjaciół czeka wiele niebezpieczeństw, sama wyprawa do obozu okażę się śmiertelnym wyścigiem.

 

Obóz został zaatakowany a Thalia otruta. W powieści pojawi się Tyson, który nie będzie tylko nowym przyjacielem naszego bohatera, powiedziałabym, że jest związany bardziej z Percym niż może on przypuszczać.

 

Nasi bohaterowie ruszą w podróż po złote runo, które może ocalić ich obóz, lecz jak potoczy się ta wyprawa? Czy przetrwają podróż? Kim jest naprawdę Tyson?

Drugi tom podobnie jak pierwszym napisany jest w prosty sposób, bardzo dobrze opisana jest tutaj mitologia grecka, osobiście książkę czytałam po obejrzeniu filmu i musze przyznać, że książka rozkochała mnie w sobie. To świetna fantastyka dla młodzieży. Polecam.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska