BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Percy Jackson. Złodziej pioruna – autorstwa Ricka Riordana

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Percy Jackson. Złodziej pioruna – autorstwa Ricka Riordana

 

 

 

Oglądaliście serial o Herkulesie w dzieciństwie? Pamiętacie syna Zeusa i śmiertelnicy, który po zamordowaniu przez Herę ukochanych postanowił poświęcić życie pomaganiu ludziom? Z sentymentem wspominam ten serial, choć bardziej ciągnęło mnie do Xeny – Wojowniczej księżniczki 😊 Lecz wróćmy do sedna. Dziś opowiem wam o historii o synu Posejdona – Percego. Tak jak Herkules jest synem jednego z Bogów Olimpijskich. Percy nie wie, kim jest jego ojciec, jego matka żyję z człowiekiem do którego nasz bohater czuje zohydzenie. I nie rozumie dlaczego mama spotyka się z kimś takim, lecz jest powód o którym niedługo się dowiecie.

Jak typowy dwunastolatek Percy uczęszcza do szkoły, ma przyjaciela Grovera, który później okażę się również należeć to tego niezwykłego świata, którego i on sam jest cząstką. Grover natomiast jest Satyrem.  Książka zaczyna się przedstawieniem postaci, życia…Akcja zaczyna się dopiero w muzeum kiedy główny bohater zostaje zaatakowany. To wtedy wychodzi na jaw, że jest pół Bogiem.

 

W utworze trafimy do obozu herosów, gdzie nasz bohater pozna wiele ciekawych postaci na przykład Annabeth – córkę Ateny.

Do czego nawiązuje tytuł? Tego nie mogę zdradzić.

Książka napisane jest w prosty sposób, bardzo dobrze opisana jest tutaj mitologia grecka, osobiście książkę czytałam po obejrzeniu filmu.  Historia Złodzieja pioruna to świetna fantastyka dla młodzieży. Polecam.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska