BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Pinokio autorstwa Carlo Collodi

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

 

Pinokio autorstwa Carlo Collodi

 

Przenieśmy się dziś do lat dziecięcych, kiedy naszym jedynym zmartwieniem było napisanie sprawdzianu i nie zaspanie do szkoły 😊 

 

Właśnie otrzymaliście listę lektur i znajduje się na niej Pinokio. Historia Pajacyka, którego wielkim marzeniem jest stać się żywym chłopcem. Nie mam zamiaru recenzować tej książki, ale trochę o niej opowiedzieć, może zachęcę tymi słowami uczniów do lektury? Sama z przyjemnością lata temu sięgnęłam po lekturę, lecz dopiero jako dorosła osoba widzę, że przekaz jest ponadczasowy, choć ubrany w bajkowe ramy.

 

Młody czytelnik razem z tytułowym Pinokio uczy się odróżniać dobro od zła i chociaż jest tylko kukiełką jego zachowania wpisują się w zagubionego chłopca, który łatwo daje sobą manipulować np. pozbywają się podręcznika, czy wierzy w słowa Lisa i Koguta. Jak typowe dziecko miga się od szkoły, nauki i książek i niestety płaci za to przemianą w osiołka, bo w końcu każdy z leniuszków staje się osiołkiem w skrócie mówiąc 😊 A co działo się z Dzeppeto? Jak typowy kochający rodzic, ruszył w poszukiwanie syna gdy ten ruszył w świat, niestety wpadł w  paszczę wieloryba. Jak to się skończy?

 

Zapraszam do lektury.

 

Czytelnik utożsamia się z głównym bohaterem, przeżywa z nim wzloty i upadki, ale najważniejsze, że wyciąga morał z tej pięknej historii. Dziś trudno spotkać książkę dla dzieci z takim przekazem. Widzę, że wiele osób piszę, iż historia jest brutalna, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Dlatego młodzi czytelnicy, z czystym sumieniem mówię Wam, że jeśli pominiecie tę lekturę szkolną, będziecie tego żałować 😊

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska