BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Trylogia czasu - Błękit szafiru - autorstwa Kerstin Gier 

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

 

Trylogia czasu - Błękit szafiru - autorstwa Kerstin Gier 

 

 

Błękit szafiru, czyli drugi tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier po który w latach młodości sięgnęłam z ogromnym zniecierpliwieniem. Zwłaszcza, że pierwszy tom zakończył się tak niezwykle – pocałunkiem w konfesjonale. W tej części autorka postanowiła nieco ubarwić już świetną fabułę pewnym stworkiem/ gargulcem, który według mnie jest świetną postacią i nieco drażni naszą bohaterkę aż do paktu między nimi. Gwen zapamięta, że nie należy całować się w kościele, przynajmniej przy nadprzyrodzonych istotach. Nasza bohaterka posiada zdolności widzenia duchów, jak i istot niezwykłych co przedstawione zostało już w pierwszej części. Uważam, że jest to ciekawy dodatek do jej zdolności podróży w czasie a wy co o tym sądzicie?

Jak wspomniałam w pierwszej części autorka ukrywała tajemnice nie tylko loży, ale Lucy i Paula, które pomału zaczynają wychodzić na światło dzienne i wywracają świat naszej bohaterki.

Gideon w drugiej części przechodzi samego siebie, czytelnik czasem ma ochotę go udusić, jednak zielona sofa uparcie go broni lub wizja o przyszłych schadzkach. Jak pierwsza część mnie rozkochała zakończeniem, tak druga złamała serce i chyba nie tylko mnie. Kontynuacja Czerwieni rubinu wciąż trzyma w napięciu, jest tutaj zdecydowanie więcej akcji i powodów, aby kopnąć diament w tyłek – oczywiście żartobliwie.

Podobnie jak przy Czerwieni rubinu w Błękicie szafiru należy pochwalić szatę graficzną, która jest symbiotyczna z pierwszą częścią, jak i blok książki, który znacznie ułatwia czytanie szczególnie późnym wieczorem, dzięki wybraniu kremowego koloru bloku.  Jak w pierwszej części tak w drugiej znajdziemy separatory, które zaczynają układać się w całość.

Książka przedstawia cudowną historię, drugi tom trzyma w napięciu.

Osobiście polecam pozycję poszukiwaczom przygód zakochanym w podróżach w czasie, którzy nie wzgardzą wątkiem romansu.

 

Serdecznie polecam tytuł.

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska