BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Trylogia czasu - Zieleń szmaragdu - autorstwa Kerstin Gier 

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

 

Trylogia czasu - Zieleń szmaragdu - autorstwa Kerstin Gier 

 

Zieleń szmaragdu, czyli ostatni tom trylogii czasu autorstwa Kerstin Gier. Przykro to mówić, ale nawet to co dobre w końcu musi się skończyć. Autorka powróciła do nas z ostatnią częścią trylogii, przypominam, że wcześniej złamała nam serce, nam i bohaterce, ale długo nie żyjemy złymi chwilami.

Gwen w końcu musi przestać pełnić rolę pokojowej fontanny jak ochrzcił ją gargulec. Pamiętacie tą marudę? To właśnie on przerwał namiętny pocałunek naszej bohaterki z Gideonem.

Obiecuję Wam, że w książce nie zabraknie manipulacji czasem, opisów cudownych strojów z minionych epok do jakich przyzwyczaiła nas autorka, czy wyjaśnienia wątków, które frapowały nas od początku. Ostatnia część to i starcie z Hrabią de Saint Germain, który był tuż pod naszymi skrzydłami od początku.

Podpowiem Wam, że Wiewiór, czyli okropny belfer ze szkoły ma więcej wspólnego z hrabią niż możecie się spodziewać. Ach ci nauczyciele!  Czy nasza bohaterka sobie poradzi? Za nim jednak dojdzie do starcia przyjdzie nam razem z bohaterką przeżyć ponowne spotkanie z Gideonem, który był ślepo zapatrzony w hrabiego. Czy udać się na przyjęcie.Tym co oglądali film, powiem, że książka a ekranizacja to dwie różne bajki. Obie kończą się dobrze, lecz nieco inaczej. Zapewniam, że znacznie bardziej zszokuje was epilog a niżeli samo zakończenie historii Gwen.Pochwalę, że autorka zamknęła wszystkie wątki i wyjaśniła wszelkie zagadki w ostatnim tomie Trylogii czasu. Zakończenie do samego końca trzymało mnie w napięciu.Tak mi przykro, że świat podróży w czasie, loży i romansu dwóch podróżników się zakończył, lecz cieszę się, że mogłam poznać tę historie i na chwilę wejść do tego świata za co serdecznie dziękuję autorce. Wracam i będę wracać do tej historii a książki z dumą pozostaną na mojej półce. 

Szata graficzna i blok książki jak wspomniałam wcześniej są świetne. Blok w kremowym kolorze ułatwia czytanie, a okładka uwodzi czytelnika. I choć mówi się, że nie ocenia się książki po okładce w tym wypadku zrobię wyjątek. 

Serdecznie polecam tytuł.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska