BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

W pierścieniu ognia autorstwa Suzanne Collins.

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

W pierścieniu ognia autorstwa Suzanne Collins.

 

 

„W pierścieniu ognia” czyli „Catching Fire” jest drugą częścią trylogii Suzanne Collins na którą osobiście czekałam z niecierpliwością. Podobnie jak w pierwszej części opisy są rozbudowane, co daje możliwość czytelnikowi swobodnego wykreowania świata w swojej wyobraźni. Początek drugiego tomu trylogii jest niezwykle wciągający, gdyż wciąż żyjemy wydarzeniami z wygranych przez Katniss Everdeen i Peete Mellarka igrzysk. Autorka płynnie wprowadza nas do świata po igrzyskach dając tym samym czytelnikowi to czego oczekiwał, czyli uzupełnienie pierwszej części. Dzięki pierwszoosobowej narracji bohaterka wyjaśnia nam wiele wątków z pierwszej części oraz usprawiedliwia swoje wybory. Książka od pierwszej strony utrzymuje nas w pewnym niepokoju w jakim żyją główni bohaterowie.

 

Lecz wróćmy do fabuły, zwycięzcy Głodowych Igrzysk powinny po wygranej resztę swojego życia spędzić w dostatku, może i by tak było gdyby Katniss nie złamała zasad Kapitolu, który został przez nią rozgniewany. Wygrana okazała się początkiem całej historii naszej bohaterki.  Tragizm tej historii jest dawkowany wręcz w aptekarski sposób a przykładem jest zemsta Kapitolu, który organizuje kolejne Igrzyska Śmierci, tym razem ich uczestnikami okazują się wygrani trybuci…. Książka wypełniona jest emocjami bohaterki, nie mamy tutaj do czynienia z ciągłą fantastyką, lecz historią przeplecioną miłosnymi rozterkami Katniss czy tragicznym losem jaki ją spotkał. Wiele wątków owianych jest tajemnicą a zakończenie trzyma w napięciu. Ostrzegam, że po zakończeniu tej książki będziesz chciał sięgnąć po kolejną!

Polecam.

 

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska