Agnieszka

Czerwińska

Imię

Twój e-mail:

Treść wiadomości:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach realizacji przesłanego zgłoszenia oraz zgodnie z polityką prywatności.

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.

Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Formularz kontaktowy

BĄDŹMY W KONTAKCIE

9 wydanych książek i ponad 100 napisanych 

 

Agnieszka Czerwińska – pisarka, autorka ponad 100 książek, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych, copywriterka, recenzentka, założycielka wydawnictwa I-PISARZ.PL, inicjatorka akcji Literka dla schroniska. Agnieszkaczerwinska.pl

ZAŁOŻYCIELKA WYDAWNICTWA

Agnieszka Czerwińska

Autorka piszę powieści obyczajowe, kryminały, fantastykę oraz bajki dla dzieci. W swojej drodze pisarskiej tworzyła treści blogów oraz artykuły jako copywriterka, lecz szybko wróciła do tworzenia światów w papierowej rzeczywistości. Prywatnie to miłośniczka zwierząt, która wykorzystuje swoje dzieła literackie do wsparcia zwierząt - przykładem jest akcja Literka dla schroniska

Agnieszka Czerwińska (Agnieszka Hyży) urodziła się 15 marca 1995 roku w Koninie. Pierwszy tytuł „Królowa wyścigów” napisała w wieku zaledwie siedemnastu lat, jednak dopiero dziewięć lat później zdecydowała się na wydanie pierwszej książki. Jej debiutancką powieścią jest bajka dla dzieci „Magiczny Słowik”.

Lata wspomniane wyżej autorka poświęciła na tworzenie niezwykłych historii, szlifowanie niespotykanego warsztatu literackiego, autorka napisała około stu książek. Obecnie wydanych zostało dziewięć w tym dwa tytułu zostały przetłumaczone na język angielski i ukraiński.

Poznaj autorkę

"Książka jest drzwiami do innego świata"

 

Agnieszka Czerwińska 

Więcej o autorze

Gdy etapy wydawnicze dobiegną końca, tobie pozostaje czuwanie nad promocją, wyjazdy i dalsza praca. Czytelnicy oczekiwać będą od ciebie nowych książek, czy nie zawiedziesz ich?

Drogi czytelniku z mojej strony to wszystko, jeśli potrzebujesz rady napisz do nas mejlowo, z chęcią ci pomożemy i doradzimy.

Sami nie zajmujemy się wydawaniem książek, ale podzielimy się z tobą naszą wiedzą i z chęcią pomożemy w dystrybucji.

POWODZENIA!

14. ZAJMIJ SIĘ KOLEJNĄ KSIĄŻKĄ

Temat szeroki jak rzeka. Na promocję można wydać każde pieniądze lub nie wydać ani centa i być rozpoznawalny na rynku.

Na początek zacznij od strony facebook, szukaj recenzentów, patronów, którzy pomogą ci zadbać o promocję książki.

Twoja twarzy i ty sam jesteś najlepszą formą reklamy, raz na jakiś czas pokaż się na targach książki czy w szkole. Jeśli ty nie zadbasz o promocję twojej książki nikt inny tego nie zrobi.

13. PROMOCJA

Kanały dystrybucyjne pełnią również formę promocji. Umieść książki w hurtowniach, księgarniach, małych sklepach. Zadbaj również o mniej oczywiste kanały dystrybucyjne. Im więcej osób sprzedawać będzie twoje książki tym lepszy zysk dla ciebie.

12. DYSTRYBUCJA

Kolejny ważny etap, czyli wybór drukarni, zapoznanie się z rodzajami surowców. Jeszcze przed składem książki powinieneś mieć świadomość czy książka będzie w oprawie miękkiej czy twardej.

Najlepiej przed składem książki porozumieć się z kilkoma drukarniami, które pomogą ci z doborem papieru, a może nawet formatu książki, który przy pierwszym druku zminimalizuje koszty.

Zadbaj o druk próbny książki, aby zobaczyć czy taka forma książki ci odpowiada.

Po wydruku 100, 1000 czy kilku tysięcy książek nie będzie już odwrotu.

11. DRUK

Po zakończeniu wszystkich etapów wysyłam tekst redaktorowi, aby ostatecznie zaakceptował książkę.

Jeśli wszystko jest w porządku, redaktor sprawdził ostatecznie utwór i okładkę, przechodzimy dalej.

10. OSTATNIA REWIZJA REDAKTORA

Wykonywana jest po składzie, często podejmuje się jej redaktor tekstu. Ja natomiast przekazuje tekst do drugiej korekty innej osobie, aby jak najwięcej osób mogło zapoznać się z tekstem. Daje to również możliwość wyeliminowania drobnych niedociągnięć.

Na tym etapie korektor tak naprawdę sprawdza wszystko od składu po błędy ortograficzne.

Przed podjęciem współpracy ustal cennik oraz zakres pracy, to na czym ci zależy najbardziej.

9. DRUGA KOREKTA

A czym jest skład i łamanie autorze? Skład i łamanie nadają tekstowi odpowiedni kształt oraz przygotowuje utwór do druku. To tutaj możesz nareszcie zobaczyć obraz książki, ale co ważniejsze musisz przekazać wszystkie swoje plany i wyobrażenie. Wtedy utwór dopiero nabierze kształtu, który ty wymarzyłeś. Na tym etapie dobierana jest czcionka, usuwane są błędy typograficzne. Skład zajmie się dywizami i nie zapomni o wdowach i sierotach. Plik do składu przekazujemy w Wordzie. Jeśli masz uwagi, które nie chcesz, aby umknęły składowi – wyślij dwa plik: jeden wyczyszczony z komentarzy, drugi z komentarzami. Na tym etapie bardzo ważny jest ciągły kontakt i kilkukrotne sprawdzenie tekstu. Jeśli wydajesz książkę z wydawnictwem i wydawca wzbrania się przed wysłaniem ci książki po składzie, zapewne ten skład został wykonany nierzetelnie.

8. SKŁAD I ŁAMANIE

Na tym etapie myślisz o okładce książki, a jeśli jest to książka dla dzieci musisz również zaplanować ilustracje. A do tego będzie ci potrzebny grafik/ilustrator/ artysta.

Choć gdy zobaczysz cennik zapewne szybko przypomnisz sobie lekcje plastyki ze szkoły. Pomysł to już połowa sukcesu, godna osoba, która wykona projekt to druga sprawa.

Gdy znajdziesz już idealnego grafika i zobligujecie swoje obowiązki, zakres pracy, wynagrodzenie itp. Czas na pracę. Pamiętaj, że to ty kreujesz swoją książkę i ma wyglądać ona jak ty to widzisz a nie grafik.

To kosztowny etap, ale pozowali ci już zobaczyć szkic, który zaraz przerodzi się w książkę.

7. SZATA GRAFICZNA 

Czyli usługa, która obejmuje zrobienie korekty językowej (błędy ortograficzne i interpunkcyjne), błędy gramatyczne, leksykalne, stylistyczne edytorskie.

Istotne jest, aby pierwszą korektę wykonywała inna osoba niż ta, która podjęła się redakcji.

Im więcej osób zobaczy twoją książkę tym lepiej dla utworu.

Pierwsza korekta wykonana powinna zostać przed składem, gdyż zmian może być na tyle dużo, że nagle zmieni się układ i długość tekstu. A wtedy… osoba zajmująca się składem bardzo się zdenerwuje. To również zwiększy twoje koszty a tego nie chcesz. Korektor nanosi swoje uwagi w trypie śledzenia i na tej samej zasadzie co w przypadku redakcji, odrzucasz, lub akceptujesz zmiany.

.

6. PIERWSZA KOREKTA

Po zakończeniu redakcji przez redaktora, otrzymujemy od niego nasz tekst z sugerowanymi zmianami. Możemy się na nie zgodzić, ale to od nas zależy jak ten tekst będzie wyglądać.

Redaktor proponuje zmiany a dobry redaktor poradzi ci jak udoskonalić tekst. Odnosimy się do zmian akceptując je, odrzucają lub rozmawiając o nich. To bardzo ważny etap, który musi być przeprowadzany razem z redaktorem.

Wiele wydawnictw Vanity i nie tylko Vanity pomija ten etap. Nie daje możliwości podjęcia dialogu z redaktorem – dlatego późniejsze książki to gnioty, wypełnione licznymi błędami.

Nie popełniajcie tego błędu i sami zadbajcie z zaufanym redaktorem o kształt utworu.

5. REDAKCJA AUTORSKA 

Czyli nasz kompan i dobry duch, który czuwać będzie nad twoją książką.

Redaktor tak naprawdę musi okiełznać tekst z większości błędów jakie pojawią się w twojej książce. I choć ty myślisz, że utwór jest doskonały, po redakcji przekonasz się jak jest naprawdę.

Po tym etapie spojrzysz na swój tekst z innej perspektywy. Razem z redaktorem popracujecie nad tekstem, logicznością fabuły, spójnością, dialogami. Dobry redaktor uszanuje twój styl 😊

Poprawia błędy ortograficzne, wyprostuje niejasności, ujednolici tekst i jak wcześniej wspomniałam będzie dobrym duchem.

Praca redaktora to bardzo szeroki temat – szanujmy naszych redaktorów, bo robią kawał dobrej roboty.

Ja osobiście uwielbiam pracę z redaktorem i nie mogę się na nią doczekać.

.

4. REDAKCJA

To bardzo ważny proces, o który należy zadbać z wielką pieczołowitością.

Wybór osoby do przeprowadzenia poszczególnych etapów zadecyduje o twojej książce.

Moja rada?

Dobierz osoby z którymi dobrze ci się współpracuje, czujesz się swobodnie a ceny nie wywiną ci portfela na drugą stronę. Drogo nie zawsze znaczy dobrze. Na mojej stronie znajdziesz osoby z którymi współpracowałam i polecam ich usługi.

Od czego więc zaczniemy?

3. WYBÓR ZESPOŁU

Mój ulubiony etap, to teraz przelewamy na papier naszą wielką wizję. Stosujemy się do ułożonego konspektu, dajemy życie bohaterom. My jesteśmy Bogiem. Często pisząc książki łapie się na tym, że zaczynają żyć swoim życiem. Wtedy główny antagonista zamienia się w dobrego bohatera, ale z mroku wyłania się inny gracz… Co wtedy zrobisz autorze?

Pisząc książkę, którą masz zamiar wydać musisz zadbać o logiczność, spójność, wyeliminowanie błędów logicznych i fabularnych, ale przede wszystkim o jasność tekstu. Czasem słowa proste dla nas mogą nie być proste dla drugiej strony, czytelnika.

Tego musisz się strzec autorze! Nie zapominaj również, że pisanie to pasja, musi sprawiać ci radość.

.

2. NAPISANIE KSIĄŻKI

Bo wszystko zaczyna się od pomysłu. Czasem rodzi się podczas snu, innym razem zradza się w naszej głowie podczas ubierania choinki, a jeszcze innym razem przelewamy na papier nasze skryte marzenia. Książka jest światem, gdzie czujemy się bezpiecznie i tam możemy uciec.

Pomysł to podstawa – nasza inspiracja. Później musimy ułożyć plan działania. Jaki kształt będzie posiadać nasza książka, czy to jedna książka a może trylogia? Jeszcze przed ujęciem pióra w dłoń, musimy ułożyć konspekt, zaplanować rozdziały i akcję. Stworzyć bohaterów, których pokochamy.

.

1. POMYSŁ

11 lat miłości do pisania

Drogi autorze,

Witamy cię serdecznie w zakładce wydawnictwa  i-pisarz.pl. Znajdziesz tutaj rady i pomocne słowo, które pokieruje cię w procesie wydawniczy.

Wydanie własnej książki to marzenie, któremu towarzyszą ogromne emocje i stres.

Czasem cel zdaje się być poza zasięgiem. Przeraża nas mnogość pracy a w innym przypadku nieuczciwe podejście wielu wydawnictw i wydawców.

Nieliczni nie poddają się, walczą, czego efektem jest własna książka na półce księgarni.

Nie potępiam żadnego sposobu wydania książki, jednak moim zdaniem po licznych doświadczeniach uważam, że najlepszą metodą wydania książki w POLSCE – jest samodzielne wydanie.

Polega ono na zajęciu się przez autora wszystkimi procesami wydawniczymi a później i kolejnymi etapami.

A tutaj kilka słów o tych etapach.

PROCES WYDAWNICZY RADY

I-PISARZ.PL PASJA I MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK

RECENZJE NASZYCH PATRONÓW

Na stronie wydawnictwa znajdziesz: porady wydawnicze, książki wydane przez nasze wydawnictwo a nawet paczki okolicznościowe wzbogacone o książki – w celu popularyzacji czytelnictwa. Terminy przyszłych spotkań autorskich, wywiady, recenzje…Dodatkowo blog o naszych osiągnięciach i innych wydarzeniach związanych z naszą stroną i światem wydawniczym. Natomiast jeśli potrzebujesz reklamy napisanej przez kreatywnego autora – nie mogłeś lepiej trafić. Jesteśmy wydawnictwem, które powstało z pasji i tego będziemy się trzymać.

Wydawnictwo I-PISARZ.PL współpracuje z największymi hurtowniami i księgarniami w całej Polsce a nasze tytuły znaleźć można np. w empiku. Organizujemy bezpłatne oraz płatne spotkania autorskie w szkołach, bibliotekach czy podczas różnych eventów. Współpracujemy z redaktorami, korektorami, grafikami, składaczami, drukarniami, którzy są niezbędni na każdym etapie wydawniczym. Dodatkowo nawiązaliśmy współprace z licznymi recenzentami czy influencami. Wydawnictwo I-PISARZ.PL powstało nie tylko aby wydać książki jego założycielki Agnieszki Czerwińskiej, ale służyć radą początkującym pisarzom Wydawnictwo powstało z pasji do tworzenia i wydania nowych książek. Każda historia, która rodzi się w naszej głowie, ma prawo pojawić się na półkach księgarni.

Cytując Wisławę Szymborską:

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wydawnictwo I-PISARZ.PL (pełna nazwa: I-PISARZ.PL Agnieszka Czerwińska) zostało stworzone w 2021r przez autorkę Agnieszką Czerwińską po napisaniu i wydaniu jej debiutanckiej książki dla dzieci pt. ”Magiczny Słowik”. I-PISARZ.PL to wydawnictwem, które powstało z pasji do tworzenia. Kreujemy nowe światy – stworzone w papierowej rzeczywistości. Dajemy czytelnikowi miejsce, w którym może zamknąć się przed światem. Od roku 2021 wydawnictwo wydało jedenaście książek autorki a są to:

 

-Trylogia odrodzenia:

Przedsionek piekła,

Salon rozpusty,

Pokój nadziei,

-Magiczny Słowik,

-Magiczny Słowik wersja brytyjska,

-Przygody kota Psota:

Koszykowa niespodzianka,

Koszykowa niespodzianka wersja ukraińska,

Skrzynka dziadka Thomasa,

Wuj Jack,

Psocia ferajna,

Ukryty skarb,

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska

WYDAWNICTWO 

I-PISARZ.PL

Magiczny Słowik. Agnieszka Czerwińska – pisarka, autorka ponad 100 książek, autorka książek dla dzieci i dla dorosłych, copywriterka, recenzentka, założycielka wydawnictwa I-PISARZ.PL, inicjatorka akcji Literka dla schroniska. Agnieszkaczerwinska.pl