BLOG

Agnieszka

Czerwińska

BLOG

 Wróć

10 marca 2023

Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer.

Booktour - recenzja Cezarego Dąbkowskiego Agnieszka Czerwińska Pokój Nadziei

Piszę, czytam i recenzuję książki dla Was czytelnicy.

Na moim blogu znajdziesz tematykę poświęconą książką, rzeczywistości wydawniczej i wydarzeniom z mojego świata.

Serdecznie dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj informację jakich poszukujesz.

Udanej lektury.

 

Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer.

 

 

 

Jest to pierwsza część bestsellerowej sagi. Za nim zaczniemy, muszę pochwalić tytuł każdej z części jak również piękne i minimalistycznej okładki, które zachęcają do sięgnięcia po książkę. Pierwszą część sagi czytałam jako nastolatka jeszcze w gimnazjum. Nie sadziłam, że pewnego dnia przyjdzie mi pisać opinie na temat tej książki, ale jak widać życie pisze różne scenariusze. Zmierzch opowiada historię siedemnastoletniej dziewczyny o imieniu Isabella, jest ona zamknięta w sobie, która stroni od kontaktów z rówieśnikami. Bohaterka jest typową wyalienowaną postacią „tej niepopularnej” dziewczyny w szkole i tak również się czuję. Bella przeprowadza się do swojego ojca, który zamieszkuje ponure miasto Forks w stanie Washington. I dopiero tutaj akcja zaczyna się rozkręcać, lecz schemat jest do przewidzenia. W jej życiu oczywiście pojawia się przystojny i tajemniczy mężczyzna o imieniu Edward, który nie darzy jej sentymentem od samego początku. Takie zachowanie sprawia, że Bella coraz bardziej interesuje się postacią Edwarda. Punktem, który zainteresuje każdego czytelnika jest moment kiedy Bella odkrywa prawdę o Edwardzie.

 

Okazuje się on mityczną postacią – wampirem. Jak skończy się to odkrycie? Czy wampir okażę się bestią z krwi i kości a może zmienioną dla marketingu i popytu postacią, która kreuje tajemniczość i romantyzm zostawiając krwawe ślady w historii? Podoba mi się relacja między bohaterami podszyta erotyzmem, który da się wyczuć, lecz nie przeczytać. Tutaj autorka odsłania duży potencjał literacki. Czy znajdziecie podobne perełki? Odsyłam was do pierwszego tomu sagi. Bestseller nie zawsz oznacza wysoki kunszt pisarski, lecz częściej dotarcie do skrytych potrzeb czytelnika i tak sądzę, że było w tym przypadku. Warsztat literacki Pani Meyer doskonale czaruję nastoletniego czytelnika a nuta tajemniczości i mroku pod postacią legendarnych/ mitycznych postaci wampirów czy wilkołaków wciąga go do swojego świata. Książka spodoba się nastolatką, lecz dorosłym czytelnikom polecam sięgnąć po pióro innego autora. Historia Isabelli i Edwarda posiada swoich zwolenników jak i zagorzałych krytyków, którym ty z nich się okażesz? Dziś jak widzicie recenzja była znacznie dłuższa, dlatego też, że sama gustuję w gatunku horroru a posiłkowanie się mitycznymi stworzeniami takimi jak wampiry, czy wilkołaki jest dla mnie chlebem powszednim. Kto z was czytał

 

Trylogię odrodzenia mojego autorstwa na pewno wie o czym mówię. I to właśnie tę historię polecam dla dojrzałych czytelników kochających wątki romansu między wampirem a człowiekiem owinięte woalom horroru.

 

 

Drogi czytelniku!

Dziękuję za przeczytanie artykuły. Twoja obecność tutaj to dla mnie już ogromny sukces, lecz jeśli chcesz wspomóc mnie jako autora zapraszam do strony Sklep, gdzie możesz kupić jedną z moich książek, lub wesprzeć mnie na Patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl.

Jeszcze raz dziękuję, że odwiedziłeś moją stronę i do zobaczenia!

 

 

 

Najnowsze posty

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska