Na koniec zapraszam do sekcji - sentencje i cytaty 

"Wyjątkowi ludzie są niczym płatki śniegu. Mamy ich przy sobie do czasu, bo w życiu każdego z nas w końcu przychodzi odwilż"

 

Agnieszka Czerwińska 

O MNIE

Podsumowując - nie ograniczam się do jednego hobby gdyż uważam, że życie jest zbyt krótkie aby wszystkie nie spróbować. Czytam, pisze, recenzuje, uczę się, gotuję, podróżuje, spaceruje, pomagam zwierzętom, zbieram przeróżne przedmioty. Nie boję się również pracy fizycznej, potrafię pomalować pokój, ułożyć panele a nawet nie jest dla mnie problemem wykonanie elewacji domu. Jestem kobietą, która nie boi sobie ubrudzić rąk, lubię próbować nowych rzeczy i staram się żyć zgodnie z moimi zasadami. 

Hobby, czy niekoniecznie?

Z zaplecza życia V - O mnie

Zbieranie rzeczy

Kolekcjonowanie przedmiotów często uznawane jest za zły nawyk, którego powinniśmy się oduczyć. Jednak jeśli zbieractwo cię uszczęśliwia i nie zajmuje wszystkich kątów domu - to niegroźne hobby. Pamiętam, że moją przygodę z kolekcjonowaniem różnych przedmiotów zaczęłam od zbierania muszli ślimaków.

Ach jak to kobieta kocham wzbogacać moją kolekcję ubrań, kiedyś dużą uwagę przykładałam do butów, które lądowały w mojej szafie. Jednak wszystko się zmienia i choć wciąż kocham nowe elementy garderoby dziś do mojej kolekcji dodaje książki z autografami polskich autorów. Posiadam na te zdobycze specjalną półkę w moim domu, którą kiedyś wam przedstawię wraz z tytułami. Prócz tego zbieram muszle i kamienie, które układam na powierzchni mebli aby chwalić się moimi zdobyczami. Często powtarzam, że jestem sroką gdyż kocham wszystko co się błyszczy, dlatego gdy wkraczam na targ staroci zawsze okupuję dwa stoiska z biżuterią i książkami. W związku z tym pierwszym wyszukuje unikalnych pierścieniami z dużymi kamienia – byle się błyszczał.  Wyjątkiem był zakup zabytkowej maszyny do pisania, lecz to nie jedyny produkt, który odznacza się swoją indywidualności w moim zbiorze. Jak widzicie lubię zbierać niezwykłe rzeczy i jestem z tego dumna, to moje hobby i mała pasja.

Książka jest drzwiami do innego świata

Z zaplecza życia IV - O mnie

Rozwijanie umysłu

Cieszyć należy się z każdej prostej przyjemności, gdyż kiedyś może jej zabraknąć” – „Jest to cytat z jednej z moich książek i doskonale wpisuję się do tego miejsca. Gdyż wszystko jest ulotne a ja raduję się z czasu jaki mam.

Odkąd przeczytałam trylogię czasu Kerstin Gier zapragnęłam sama pisać książki, aby spełnić to marzenie przeczytałam setki innych tytułów. Kocham czytać książki, pisać o nich recenzje i wejść na chwilę w buty bohaterów, choć odkąd napisałam ponad sto książek częściej wchodzę w buty autora a niżeli bohatera, nie wiem czy to nie jest już choroba zawodowa… Jako hobby traktuję czytanie, rozwijanie horyzontów i nowe informację jakie zdobywam. Uczę się codziennie nie tylko aby książki, które tworzę były z każdą nową ciekawsze i dopracowane, lecz dla samej idei rozwoju. Nie tylko poprzez czytania rozwijam się, ale również dzięki grom, uwielbiam puzzle szczególnie te przedstawiające zabytki i gotyckie postacie.

Urbex czy muzeum?

Z zaplecza życia III - O mnie

Podróże i zabytki

„Jak to powiedział Pablo Neruda „Powoli umiera ten, kto nie podróżuje, kto nie czyta, ten kto nie słucha muzyki, ten kto nie obserwuje…” Zmiana środowiska, poznanie nowej kultury czy przeszłości danego miejsca sprawia, że żyję pełnią życia i mam siłę do podjęcia nowych wyzwań”

Zabrzmię banalnie, lecz kocham to na co nie mam czasu… Dzień wypełnia mi pisanie książek, sprawy związane z firmą, wydawnictwem, spotkaniami autorskimi. Niestety cierpi na tym moja pasja podróż w odległe miejsca. Jak Roxenne Bedlington kocham urban exploration czyli zwiedzania zapomnianych przez ludzi miejsc. Oczyma wyobraźni widzę jak takie miejsca wyglądały i aż serce mnie ściska patrząc obecny stan, chciałabym wrócić je do świetności, lecz to marzenie muszę dodać do listy. Kocham podróże, lecz nie polegające na odwiedzaniu muzeów, lecz bardziej innowatorski sposób poznawania miejsca i kultury. Moim najbliższym marzeniem jest odwiedzenie kraju Faraonów, lecz na tę podróż mam inny plan niż moglibyście pomyśleć.

Pasja lub miła codzienność

Z zaplecza życia II - O mnie

Spacery

Chyba każdy z nas zna to uczucie gdy świeże powietrze wdziera się do płuc a nogi mogą wreszcie się wyprostować po całym dniu siedzenia przed komputerem. Spacer jest chwilą relaksu i przerwą między jedną częścią mojego dnia a drugą.

Nogi same niosą mnie przed siebie dosłownie każdego dnia. Nie wyobrażam sobie, że nie mogłabym choć raz dziennie wybrać się na spacer. To część mojego dnia w której mogę odpocząć od natłoku obowiązków, wyrzucić na chwilę problemy z głowy i skupić się na elementach jakie pragnę dopracować w książkach. Wędrówki pozwalają również mi uporać się z bólem kręgosłupa, który potrafi być uciążliwy. A w spacerach tych zazwyczaj towarzyszą mi koty… Tak moi drodzy dobrze przeczytaliście, nauczyłam koty spacerować. Niczym wierni kompani zawsze mi towarzyszą a czasem i sami wyciągają na spacer gdy ich zdaniem za długo siedzę już przy komputerze. Często w spacerach towarzyszą mi nie tylko koty, ale i sarny mieszkające na jednej z moich nieruchomości a Wilhelm czyli jeleń, który od dzieciństwa rósł na moich oczach wciąż ma zatarg z Dżinksem i jak tutaj pogodzić te dwa charaktery? Na pewno pewien kapryśny dzięcioł, który upodobał sobie jedną z moich grusz nie pomoże gdyż jest zajęty zrzucaniem owoców na przechodzących gości. I mnie raz dostała się owocem 😊 W moich spacerach zawsze towarzyszą mi niezwykli przyjaciele, może stąd wzięła się moje miłość do nich i marzenie o fundacji Literka dla zwierząt.

Więcej o Literce dla schroniska

Więcej o Magiczny Słowiku

 Magiczny Słowik to debiutancka książka autorki, która pomaga zwierzętom dzięki akcji Literka dla schroniska. Utwór został napisany na przełomie 2020/2021 roku a następnie wydany w roku 2021. Aura powieści zbliżona jest do słynnej „Opowieści wigilijnej” Charles’a Dickens’a jak relacjonują recenzenci. Morał natomiast kruszy najbardziej zatwardziałe serca dzięki czemu książka nadaje się dla każdego a wiek nie gra roli.

 

Blurb:

 

"Uważaj czego sobie życzysz, bo przypadkiem może się to spełnić – takie ostrzeżenie usłyszeli Oliver i Jasmine po przybyciu do miasteczka Anderson. Rodzeństwo wkrótce przekona się, że prawdziwa magia istnieje, lecz potrafi również płatać figle. Razem ze swoim kuzynostwem, rudymi skrzatami, zasmakują własnych pragnień w życiu codziennym. Czy wyciągną z tej przygody jakąś naukę? Przekonaj się sam."

Magiczny Słowik - debiutancka książka

Pasja do gotowania

Z zaplecza życia I - O mnie

Gotowanie

 

Gotowanie a może kreowanie świata za pomocą smaku? Wystarczy jedna zmiana a nasze życie wchodzi na inne tory. Od kreowania świata poprzez smak przeszłam do kreowania światów w papierowej rzeczywistości. Jak to się stało? Przeczytaj sam

Moją największą miłością, która stała się pracą jest pisanie i czytanie książek, lecz za nim wybrałam tę ścieżkę pragnęłam otworzyć własną restaurację serwującą dania stworzone od A do Z przeze mnie. Porzuciłam tę ścieżkę z powodów zdrowotnych, lecz wciąż kocham gotować, eksperymentować i tworzyć kulinarne dzieła razem z moją rodziną lub przyjaciółmi. Gotowanie jest jedną z moich miłości, gdyż sama kocham jeść i gotować dla innych. Już jako siedmioletnia dziewczynka serwowałam naleśniki mojego własnego przepisu babci a w wieku dziesięciu lat opracowałam recepturę idealnego rosołu o którą proszą mnie przyjaciele. Dziś pracuje nad nowym rozdziałem pod tytułem „Smacznie bez mięsa”. Z wiekiem zmienia się nie tylko nasz gust, ale i podniebienie smakowe, sama dostrzegłam ogromny potencjał w daniach bezmięsnych, może moja miłość do zwierząt się przyczyniła do tego wyboru, gdyż do minimum ograniczam posiłki mięsne w mojej diecie. Gotowanie to jedno z moich hobby, które rozwijam w mniejszym zakresie niż kilka lat temu. W przyszłości mam zamiar stworzyć własną książkę kucharską zdradzającą moje przepisy i triki kuchenne.

Pasja i hobby

29 lat miłości do zwierząt

Biografia, życie i twórczość III - O mnie

Agnieszka Czerwińska

Pani Czerwińska na przełomie roku 2021/2022 zorganizowała akcję Literka dla schroniska, której celem było przekazanie przez autorkę tytułu Magiczny Słowik. Książki następnie wymienione zostały na karmy wysokiej jakości dla podopiecznych schroniska w Koninie oraz Skałowie. Autorka w mniej medialny sposób aktywnie wspiera czworonogi a jej największym marzeniem jest utworzenie fundacji pod nazwą Literka dla zwierząt. Pierwotnym założeniem jest zebranie funduszu, który przekazywany będzie dla opiekunów zwierząt w trudnej sytuacji np. po wypadku komunikacyjnym, choroby, lub innego zdarzenia, które spotkało zwierzę.

 W roku 2022 zaczęła prowadzić rubryczkę recenzencką na portalu Kołobrzeskie ogłoszenia, gdzie dzieli się opiniami przeczytanych książek oraz pozwala czytelnikowi spojrzeć okiem autora na każdy przeczytany tytuł. Agnieszka Czerwińska aktywnie odwiedza szkoły oraz biblioteki, spotkania autorskie organizowane są w całej Polsce. Od wydania swojej debiutanckiej powieści pt. Magiczny Słowik  autorka współpracowała z licznymi redaktorami, korektorami, grafikami, dziennikarzami, pedagogami….

Obecnie jest w trakcie spotkań autorskich i pracy nad wydaniem kolejnej książki.

11 wydanych książek

Biografia, życie i twórczość II - O mnie

Agnieszka Czerwińska

 

Autorka piszę powieści obyczajowe, kryminały, fantastykę oraz bajki dla dzieci. W swojej drodze pisarskiej tworzyła treści blogów oraz artykuły jako copywriterka, lecz szybko wróciła do tworzenia światów w papierowej rzeczywistości.

W roku 2021 Agnieszka Czerwińska założyła własne wydawnictwo o nazwie I-PISARZ.PL, którego celem jest wsparcie autorów radą w trakcie trudnej drogi jaką muszą przejść a przede wszystkim skupiło się na wydaniu książek autorki. Obecnie wydało jedenaście książek autorki: 

-Trylogia odrodzenia: Przedsionek piekła, Salon rozpusty, Pokój nadziei,

-Magiczny Słowik, Magiczny Słowik wersja brytyjska,

-Przygody kota Psota: Koszykowa niespodzianka, Koszykowa niespodzianka wersja ukraińska, Skrzynka dziadka Thomasa, Wuj Jack, Psocia ferajna, Ukryty skarb,

Wydawca dba o każdy szczegół publikacji od pierwszego etapu wydawniczego czyli redakcji aż do promocji dzieła.

 STRONA AUTORSKA AGNIESZKI CZERWIŃSKIEJ


♦ pisarki ♦  recenzentki ♦ copywriterki♦ 

♦ założycielki wydawnictwa I-PISARZ.PL♦ 

12 lat miłości do pisania

Biografia, życie i twórczość I - O mnie

Agnieszka Czerwińska

Agnieszka Czerwińska (Agnieszka Hyży) urodziła się 15 marca 1995 roku w Koninie. Pierwszy tytuł „Królowa wyścigów” napisała w wieku zaledwie siedemnastu lat, jednak dopiero dziewięć lat później zdecydowała się na wydanie pierwszej książki. Jej debiutancką powieścią jest bajka dla dzieci „Magiczny Słowik”.

 

Lata wspomniane wyżej autorka poświęciła na tworzenie niezwykłych historii, szlifowanie niespotykanego warsztatu literackiego, autorka napisała około stu książek. Obecnie wydanych zostało dziewięć w tym dwa tytułu zostały przetłumaczone na język angielski i ukraiński. Są to:

O MNIE

BLOG

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska

Agnieszka

Czerwińska